Grupa Colian – po trzymiesięcznym okresie próbnym – właśnie przedłużyła umowę na kompleksowe prowadzenie social mediów z agencją Brief me. W skład grupy wchodzą spółki: Colian, Colian Logistic oraz Colian Developer. Agencja Brief me od lipca 2023 roku odpowiada za działania komunikacyjne w obszarze social media dla wszystkich trzech podmiotów w zakresie marek korporacyjnych.

Colian to firma, którą na rodzimym rynku zna chyba każdy. Na jej portfolio składają się znane i lubiane przez wszystkich marki, takie jak: Goplana, Grześki, Jeżyki, Solidarność, Śliwka Nałęczowska, Elizabeth Shaw, Lily O’Brien’s, Jutrzenka, Familijne, Akuku!, Hellena, Appetita oraz Siesta. Tworzony skrupulatnie plan na rozwój firmy sprawił, że jest dziś liderem na polskim rynku spożywczym. Poszczególne marki Colian otrzymują nowe wyróżnienia i są doceniane przez swoich odbiorców, zdobywając wysokie pozycje w swoich kategoriach.

Grupa Colian to dziś nie tylko branża spożywcza. Kluczowym obszarem działalności Colian Logistic, spółki należącej do Grupy Colian,  jest krajowy i zagraniczny transport drogowy, w którego skład wchodzą m.in. przewozy chłodnicze oraz obsługa ładunków niebezpiecznych. Firma świadczy także dedykowane usługi w zakresie kompleksowej obsługi magazynowej, międzynarodowej spedycji morskiej, obsługi celnej oraz unikalne na rynku usługi ‘’customer service’’.   

Od ponad dekady działa także spółka komandytowa Colian Developer, która koncentruje się na rewitalizacji obszarów poprzemysłowych w przestrzeniach miejskich. Inwestycje Colian Developer, często wieloetapowe, znajdziemy w Poznaniu, Bydgoszczy oraz Kaliszu. Osiedla budowane pod marką Colian Developer stanowią odpowiedź na współczesne potrzeby mieszkańców miast, jednocześnie zachowując wspomnienie historycznej tożsamości i kontekstu miejsc, w których powstają.

W codziennej pracy na rzecz klienta Brief me jest odpowiedzialne za kompleksową obsługę social mediów marek korporacyjnych Grupy Colian zarówno na kanale Facebook, jak i LinkedIn. Tworzony content składający się na spójną komunikację agencja na bieżąco wdraża w ustalonych kanałach społecznościowych. Brief me tworzy dla Grupy Colian harmonogram publikacji, w tym treści oraz grafiki zgodne z Key Visualem klienta. Ponadto agencja specjalizuje się w doradztwie komunikacyjnym w zakresie działań w social mediach również tych płatnych. Posty są regularnie optymalizowane pod kątem efektywności.

Ze strony agencji Brief me za prowadzenie działań social media dla pięciu kanałów klienta odpowiada zespół ekspertów pod kierownictwem Anety Gałki, PR DIRECTOR oraz Kingi Ostrowskiej, KEY PR MANAGER.